Новини

Нова відпустка без збереження зарплати: КМУ затвердив перелік захворювань дитини
11.01.2019

Нагадаємо, що з 01.01.2019 р. набрав чинності Закон від 03.07.2018 р. № 2476-VIII, який запровадив новий вид обов’язкової відпустки без збереження зарплати, що надається матері або іншим особам, якщо дитині не встановлено інвалідність, але дитина хворіє (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 48/2018, с. 15).

За Кабміном залишався обов’язок затвердити перелік захворювань, які надають право на отримання такої відпустки, що й було зроблено.

Так, постановою КМУ від 27.12.2018 р. № 1162 затверджено Перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, якій не встановлено інвалідність, що набрав чинності 01.01.2019 р.

Отже, з 01.01.2019 р. за наявності в дитини захворювання, яке міститься в зазначеному переліку, та пред’явлення відповідних підтвердних документів працівнику за його бажанням надається відпустка без збереження зарплати в обов’язковому порядку. Варто зазначити, що строк такої відпустки не встановлений, тобто її тривалість може становити як кілька днів, так і кілька років. Проте існує обмеження — така відпустка надається максимум до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку. Період перебування в таких відпустках не зараховується до стажу, який дає право на щорічну відпустку.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку