Новини

Змінено строки зберігання документів за операціями з нерезидентами

08.07.2024
Тема:

З 01.07.2024 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» від 21.05.2024 № 3721-IX (далі — Закон № 3721), зокрема, було внесено зміни щодо строків зберігання документів та строків давності визначення контролюючими особами податкових зобов’язань по операціях з нерезидентами.

Про це нагадали податківці в інформаційному повідомленні на офіційному сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини»).

Також податківці зазначили, що відповідно до п.п. 44.3.1 ПКУ платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених п. 44.1 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством строків, але не менше 2555 днів (7 років) — для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю, відповідно до ст. 39 і 392, п. 141.4 ПКУ.

Крім того, згідно з п. 102.1 ПКУ контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня — у разі проведення перевірки відповідно до ст. 39 і 392, застосування вимог п. 141.4 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше — за днем її фактичного подання.

Відповідно до п. 73 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ до документів та інформації, пов’язаних із застосуванням вимог п. 141.4 ПКУ, строк зберігання яких не закінчився на день набрання чинності Законом № 3721, а також до податкового контролю за визначенням грошових зобов’язань платника податків на підставі таких документів застосовуються вимоги щодо 2555-денного мінімального строку зберігання платниками податків документів та інформації, передбачені п. 44.3 ПКУ, та права контролюючого органу щодо визначення сум грошових зобов’язань платника податків протягом 2555-денного строку, передбачені ст. 102 ПКУ.

А отже, на думку податківців, платники податків, які здійснюють виплати доходів нерезидента, та нерезиденти, які провадять свою діяльність на території України через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, зобов’язані зберігати документи, термін давності яких не сплив станом на 01.07.2024, за новими строками (7 років). Щодо таких платників податків грошові зобов’язання також будуть визначатися за новими термінами давності (не пізніше закінчення 2555 дня).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку