Новини

Код типу об’єкта нерухомості в декларації з податку на нерухоме майно

01.07.2024
Тема:

У свіжому роз’ясненні в категорії 106.07 ЗІР податківці пояснили, який код типу об’єкта нерухомості необхідно вказати в Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в разі неможливості самостійного визначення суб’єктом господарювання функціонального призначення такого об’єкта (його частин) згідно з Класифікатором будівель та споруд.

Зокрема, податківці нагадали, що форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом МФУ від 10.04.2015 № 408 (далі — Декларація), передбачає заповнення додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості) та додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), які є її невід’ємною частиною. Зокрема, у графі 2 «Код типу об’єкта» розділу І «Розрахунок податкового зобов’язання» додатка 1 (додатка 2) до Декларації слід зазначати код типу об’єкта, визначеного відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держкомстандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 (далі — Класифікатор).

Водночас контролери зазначили, що наказом Мінекономіки «Про затвердження національного класифікатора НК 018:2023 та скасування національного класифікатора ДК 018-2000» від 16.05.2023 № 3573, який набув чинності 01.01.2024:

Крім того, окремими нормами Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» від 23.02.2024 № 3603-ІХ були внесені зміни до п.п. 266.2.2 ПКУ у частині посилань на Національний класифікатор щодо визначення об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Водночас одним з підзаконних актів, у яких застосовується Класифікатор, є постанова КМУ «Про затвердження Порядку та форм надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів» від 28.12.2020 № 1330 (далі — постанова № 1330), розроблена на виконання п. 12.3 ПКУ, згідно з якою сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень ухвалюють рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг щодо їх сплати та до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та передають інформацію до контролюючих органів за формою, встановленою Кабміном. Тобто ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2024 рік були встановлені рішеннями органів місцевого самоврядування у 2023 році. А отже коди, за якими встановлені ставки, відповідають кодам Класифікатора.

Отже, на думку податківців, до внесення відповідних змін до постанови № 1330 і до форми Декларації у Деклараціях слід зазначати коди будівель та споруд і ставки податку, які визначені в рішенні органу місцевого самоврядування на відповідний рік та надіслані до контролюючих органів, відповідно до постанови № 1330.

Крім того, податківці нагадали, що у примітці 4 додатка 1 і додатка 2 до Декларації зазначено, що коли у правовстановлюючих документах на об’єкт нерухомості не зазначено код згідно з Класифікатором, то з Класифікатора обирають код, який найбільше відповідає типу нерухомості, що зазначений у правовстановлюючих документах.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку