Новини

ФОП, який здійснює продаж власно вирощеної продукції, має застосовувати РРО

24.06.2024
Тема:

Податківці в інформаційному повідомленні на офіційному сайті ДПС України (https://tax.gov.ua/  «Прес-центр»  «Новини») нагадали, що відповідно до порядку проведення розрахунків, визначеного розд. ІІ Закону про РРО, суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО та видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Перелік умов, за яких застосування РРО/ПРРО є не обов’язковим, визначено ст. 9 Закону про РРО.

Зокрема, однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.

Водночас податківці наголосили, що вказане право (не застосовувати РРО/ПРРО) стосується лише підприємств, установ і організацій усіх форм власності, тобто юридичних осіб, і не поширюється на ФОП. А отже, продаж власно вирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції ФОП, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватися із застосуванням РРО/ПРРО.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку