Новини

Питання заборгованості з заробітної плати

04.06.2024
Тема:

На сьогоднішній день погашення заборгованості із заробітної плати залишається пріоритетним завданням на загальнодержавному рівні. Адже вимоги ст. 115 Кодексу законів про працю України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» щодо обов’язку роботодавця вчасно виплатити заробітну плату на період дії воєнного стану ніхто не відміняв. Так, відповідно до ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець повинен вживати  всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Отже, запровадження воєнного стану не є підставою для невиплати заробітної плати та порушення строків виплати заробітної плати.

Саме тому, 30.04.2024 об 11:00 відбулось чергове засідання робочої групи з підвищення рівня оплати праці, додержання законодавства про працю, забезпечення податкових та бюджетних надходжень та платежів за участю представників міської військової адміністрації, державної податкової служби, пенсійного фонду України, Покровського міського центру зайнятості та інспекторки праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, яка організована Покровською міською військовою адміністрацією Покровського району Донецької області.

Під час заходу обговорювались питання заборгованості СГД із заробітної плати та податкових платежів, розглядались пояснення СГД-боржників, встановлювались причини заборгованості та визначались шляхи її подолання.

Інспекторка праці звернула увагу, що роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили та вкотре наголосила, що за порушення законодавства про працю передбачено фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку