Новини

Оновлено Порядок ведення обліку платежів, внесених на Єдиний рахунок

03.06.2024
Тема:

Мінфін наказом від 06.05.2024 № 226 (далі— наказ № 226) вніс зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок, затвердженого наказом МФУ від 23.03.2021 № 166 (далі — Порядок № 166).

Переважно зміни носять технічний характер та мають узгодити положення Порядку № 166 з нормами Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації».

Крім того, наказом № 226 в абз. 8 п. 3 розд. ІІІ Порядку № 166 закріплено, що в разі якщо платник своєчасно не уточнив реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції, то після настання зазначеного терміну таке уточнення неможливе. У такому разі інформація з платіжної інструкції вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному отримувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунку з урахуванням черговості сплати, визначеної пп. 351.6, 89.7, 131.2 ПКУ.

Нагадаємо, що відповідно до абз. 7 п. 3 розд. ІІІ Порядку № 166 платник може уточнити реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції лише один раз не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за такими документами.

Наказ № 226 набуває чинності з дня опублікування, станом на 29.05.2024 не опублікований.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку