Новини

Методичні рекомендації щодо публічних закупівель у сфері електроенергетики є рекомендованими

03.06.2024

Як ви знаєте, нещодавно Мінекономіки наказом від 07.05.2024 № 11712 затвердило Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів із дня його припинення або скасування (далі — Методрекомендації). Про це ми повідомляли в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 18/2024, с. 3.

У зв’язку з цим Мінекономіки поставили таке питання: чи повинен замовник розробляти свою тендерну документацію з урахуванням Методрекомендацій? Чи може замовник на закупівлі електричної енергії брати свою стандартну тендерну документацію, яка відрізняється від тієї, що була затверджена Мінекономки?

На що Мінекономіки на офіційному сайті (Головна/Публічні закупівлі/Консультації з питань закупівель/Консультації з питань публічних закупівель) відповіло таке (див. відповідь на запит № 273/20241).

Метою Методрекомендацій є підготовка рекомендацій щодо розроблення єдиного підходу до організації публічних закупівель електричної енергії, підготовки тендерної документації, у тому числі проєкту договору про закупівлю (договору про постачання електричної енергії споживачу).

Цими Методрекомендаціями визначено механізм та орієнтири для замовників (споживачів), які здійснюють відповідні закупівлі, з метою забезпечення максимальної економії, ефективності та пропорційності, добросовісної конкуренції серед учасників процедури закупівлі (електропостачальників), відкритості та прозорості на всіх етапах процедури закупівлі, недискримінації учасників та однакового ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі та запобігання корупційним діям і зловживанням.

Методрекомендації складаються з розділів, які містять конкретизовані рекомендації щодо встановлення вимог до учасників та предмета закупівлі, що можуть використовуватися замовниками під час підготовки тендерної документації, ураховуючи очікувану вартість закупівлі електричної енергії, обсяги закупівлі та специфіку закупівлі електричної енергії. З огляду на викладене, використання Методрекомендацій є правом замовника.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку