Новини

Захист українських виробників: зміни по локалізації

03.06.2024

З метою захисту українських виробників постановою КМУ від 24.05.2024 № 597 внесено зміни до:

  • Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2016 № 166 (далі — Порядок № 166);
  • Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою КМУ від 02.08.2022 № 861 (далі — Порядок № 861).

Зміни до Порядку № 861 Внесено зміни до переліку документів, які виробник товару подає до Мінекономіки для підтвердження ступеня локалізації, що є предметом закупівлі. Зокрема, додано необхідність подання таких копій документів:

  • сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015, або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), або національних стандартів, якими їх замінено, виданих акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності;
  • для виробників колісних транспортних засобів — сертифіката типу обладнання (або сертифіката типу транспортного засобу), чи сертифіката відповідності транспортних засобів або обладнання, чи сертифіката відповідності щодо індивідуального затвердження, в якому зазначено місцезнаходження виробника колісного транспортного засобу в Україні, виданого органом зі сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання, який відповідно до законодавства призначений Мінінфраструктури, чи свідоцтва про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI), що входить в структуру ідентифікаційного номера колісного транспортного засобу (VIN), виданого національною організацією України, уповноваженою на ведення реєстрації та присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду виробника (WMI).

Також прописано умови, за яких товар може бути виключено з переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.

Зміни до Порядку № 166 Уточнено, що адміністратор має право вчиняти дії з виключення товарів з переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва у випадках, передбачених Порядком № 861 (новий п. 62 п. 17 Порядку № 166), а також організаційні моменти, пов’язані з цим питанням, зокрема надано повноваження із розгляду скарг щодо невідповідності документів, наданих виробниками товарів, встановленим вимогам.

Постанова № 597 набрала чинності 28.05.2024.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку