Новини

Як закрити ФОП у 2024 році

27.05.2024
Тема:

 Перед тим, як подати заяву про припинення підприємницької діяльності потрібно провести декілька обов'язкових етапів:

1. Сплатити необхідні податки та збори, які передбачені останнім звітним періодом, і ті, що виникли раніше, але не були погашені вчасно.

  • Якщо ФОП подавав форму №20-ОПП, її теж треба скасувати, подавши Звіт за формою №20-ОПП з інформацією про закриття об’єкта/об’єктів оподаткування.
  • Якщо у ФОП є зареєстрований РРО/ПРРО він теж має бути знятий з обліку.

2. Потрібно закрити всі наявні  рахунки  ФОП шляхом подачі відповідної заяви до обслуговуючого банку

  • Сформуйте виписку про рух коштів по всім рахункам з дати можливої податкової перевірки по день офіційного закриття ФОП. 

3. Подати заяву про припинення підприємницької діяльності в електронній формі, через Портал Дія (https://diia.gov.ua/services/avtomatichne-zakrittya-fop) або звернутися із відповідною заявою до державного реєстратора.

4.  Як радить портал «ДІЯ», протягом 40 днів після внесення в ЄДР запису про закриття ФОП треба подати  ліквідаційну звітність. (декларація платника єдиного податку та звіт по ЄСВ).

 Заява на закриття ФОП автоматично буде відправлена до ЄДР та до ДПС. Статус заяви можна перевірити в особистому кабінеті на порталі «Дія». Повідомлення про закриття також буде надіслано на електронну адресу. 

Також зверніть увагу, що ПКУ передбачено, по факту припинення підприємницької діяльності, податкова може розпочати ліквідаційну перевірку, щонайменше за 3 останні роки. Але через карантин, а згодом через військові дії, тимчасово було припинено строк давності.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку