Новини

Як платнику надіслати заперечення до акта перевірки через Електронний кабінет?

22.05.2024
Тема:

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області на своєму сайті повідомило, що відповідно до п. 86.7 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ) у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами й даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної в порядку, установленому пп. 78.1.5 ПКУ), вони мають право подати свої заперечення, додаткові документи й пояснення, зокрема, але не виключно документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом’якшувальних обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності згідно з ПКУ, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів із дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Такі заперечення, додаткові документи й пояснення є невід’ємною частиною матеріалів перевірки.

Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику податків надіслати заперечення до акта перевірки до відповідного органу ДПС. Форма підготовки цієї кореспонденції передбачає вибір таких реквізитів: регіон, у якому знаходиться орган ДПС, орган ДПС, до якого направляється заперечення, тип документа (зі списку обирається «Пропозиція (зауваження)»), тематика (зі списку обирається «Контрольно-перевірочна робота»), а також передбачає заповнення короткого змісту та завантаження сканованого документа (файл у форматі pdf із обмеженням розміру до 5 МБ).

Інформацію щодо отримання та дати реєстрації заперечення в органі ДПС платник податків може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні / вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету. Дата реєстрації заперечення вважається днем його отримання органом ДПС.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн із використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації — id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою «Дія.Підпис» або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку