Новини

З 03.05.2024 підвищено оклади посадових осіб та службовців ОМС

20.05.2024

Постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 30.04.2024 № 484 (далі — постанова № 484) Кабмін:

1) підвищив оклади посадових осіб та службовців ОМС;

2) вирішив питання з датою виникнення права на встановлення/підвищення розміру надбавки за вислугу років посадовим особам ОМС;

3) надав рекомендації щодо розмірів преміювання посадових осіб та використання коштів на виконання норм цієї постанови.

Ця постанова набрала чинності 03.05.2024. А тому підвищення застосовуються лише з 3 травня. Далі щодо цих пунктів докладніше.

1 Постановою № 484 підвищено оклади:

  • всіх посадових осіб ОМС, а саме викладено в новій редакції додатки 48-54 до постанови № 2681;
  • всіх службовців ОМС (діловод, касир тощо) — викладено в новій редакції додаток 55 до постанови № 268.
Постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268.

Загалом кардинальних змін немає — просто підвищено оклади. У зв’язку з цим зарплату посадовим особам та службовцям ОМС:

  • за 1 та 2 травня 2024 року слід виплатити з огляду на старий оклад;
  • за період з 3 травня 2024 року — з огляду на новий оклад.

2 Уточнено порядок виплати надбавки за вислугу років. Зокрема, згідно зі змінами п.п. 4 п. 3 постанови № 268 доповнено новим абзацом 3, що передбачає посадовим особам місцевого самоврядування, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.

Втім так було і раніше. Річ у тім, що оскільки не було законодавчих приписів щодо встановлення надбавки за вислугу років з наступного місяця після набуття права на встановлення (підвищення розміру) надбавки, а також з огляду на те, що стаж служби рахують у днях, а не в місяцях, надбавку за вислугу років слід було встановлювати з дня набуття права на підвищення. Це свого часу підкреслював фахівець Мінсоцполітики (див. у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 3/2017, с. 31).

3 Розміри премій на час воєнного стану. Постановою № 484 ОМС рекомендовано на час воєнного стану здійснювати преміювання посадових осіб ОМС в розмірі, що не перевищує 100 % посадового окладу. Це саме рекомендація! Тобто кожен ОМС самостійно вирішує, дотримуватися такої рекомендації чи ні — залежно від наявних коштів.

Якщо за результатами роботи в травні 2024 року за цей місяць працівнику буде призначено премію:

  • у відсотках від окладу, то за цей місяць премію також розбиваємо. За 1 та 2 травня суму визначаємо від старого окладу, а за інші дні травня — від нового;
  • у фіксованому розмірі, то зміна окладу не з початку місяця не вплине на її розмір.

Детально про всі ці оновлення читайте у газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 18/2024, с. 9.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку