Новини

У квітні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця – 3,2%.

16.05.2024
Тема:

Про це свідчать дані Держстату.

Низьку інфляцію забезпечили:

  • ефекти теплої цьогорічної погоди;
  • менший тиск на витрати бізнесу через здешевлення сировини під впливом значних минулорічних врожаїв;
  • переорієнтація виробників на внутрішній ринок через блокаду західних кордонів. 

Натомість фундаментальний інфляційний тиск, на який має найбільший вплив монетарна політика, зберігався. Базова інфляція в квітні зросла до 4,4% р/р, що загалом відповідало прогнозу НБУ. 

Національний банк прогнозує, що зростання споживчих цін помірно пришвидшиться в найближчі місяці через вичерпання ефектів більших врожаїв попереднього року та теплої погоди цього року, збільшення витрат бізнесу на оплату праці та зростання адміністративної складової інфляції. 

Водночас інфляцію стримуватимуть зниження зовнішнього цінового тиску та заходи монетарної політики з підтримання контрольованої ситуації на валютному ринку та захисту заощаджень населення від інфляційного знецінення. 

Монетарна політика й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років. 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку