Новини

ТОП-5 помилок ФОП в процесі реєстрації та ведення діяльності

06.05.2024
Тема:

1️⃣ Неправильно вибраний КВЕД 

Часто при реєстрації люди вказують невірний вид діяльності, тому можуть виникнути проблеми з тим, що якийсь вид робіт, який буде здійснюватися, буде вважатися незаконним, оскільки він не прописаний в видах діяльності.  

Для того, щоб у Вас була правильна система сплати податків, варто обрати такий КВЕД, який максимально підходить під Вашу діяльність або конкретно позначає її. 

2️⃣ Вибір не тієї системи оподаткування 

Варто добре подумати над вибором системи оподаткування. Визначитися з ким будете вести бізнес, як і яким буде чистий прибуток у підсумку. 

Для прикладу, якщо збираєтеся працювати виключно з фізичними особами, краще вибрати спрощену систему 1-ї або 2-ї групи єдиного податку. Якщо хочете працювати з підприємствами на загальній системі, краще вибирати 3-ю групу. А якщо думаєте працювати з юридичними особами, тут оптимальніше стати платником ПДВ. 

Також варто приділити особливу увагу річному доходу, оскільки у кожної групи є свої обмеження за обсягами на спрощеній системі. 

3️⃣ Неподання звітів за відсутності діяльності
 
Помилково думати, що якщо не ведете діяльність, то не потрібно подавати звіт до податкової або можна не сплачувати податки. 

За невчасно поданий звіт передбачені штрафні санкції – 340 грн за перше порушення, 1020 грн за повторне. 

4️⃣ Робота без реєстратора розрахункових операцій 

Законом передбачено, що без РРО/ПРРО можуть працювати тільки фізичні особи-підприємці на 1-й групі спрощеної системи. 

У разі, якщо підприємець при продажу або наданні послуги не оформив і не видав чек, він повинен буде заплатити штраф. 

5️⃣ Немає первинних документів  

У ФОПа завжди мають зберігатися первинні документ, які підтверджують його господарські операції. Немає чіткого переліку документів, які можна назвати первинними. Але у цьому списку можуть бути договори, акти надання послуг, видаткові накладні тощо.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку