Новини

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9453, спрямований на вирішення проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в наших громадян через початок повномасштабної війни.

29.04.2024
Тема:

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9453, спрямований на вирішення проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в наших громадян через початок повномасштабної війни. Пише Ніна Южаніна у своєму телеграм-каналі.

Він передбачає:
 
1.  Спрощення механізму відновлення виплати пенсій для кримчан. 
 
Людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. 
Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресорки, як це було раніше, не потрібно.
 
2.  Для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення. 
 
Звісно, йдеться про офіційне працевлаштування за кордоном.
Для зарахування страхового стажу в Україні необхідно буде надати Пенсійному фонду документ, що підтверджує роботу за межами України.
 
Проте для призначення пенсії враховуватиметься лише час роботи за кордоном, а при визначенні її розміру — лише ЄСВ, сплачений в Україні.
 
3. До  страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься  робота на країну-агресорку з 19 лютого 2014 року на військовій службі, в судових або правоохоронних органах рф на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку