Новини

Кейс по оскарженню квітень 2024

25.04.2024
Тема:

Розберемо процес оскарження на закупівлю UA-2024-03-20-000960-a

Дана закупівля не відбулася, по причині відміни торгів. Причина яку вказав Замовник - відсутність пропозицій. Проте додав також коментар щодо усунення порушення: Оскільки на даному етапі процедури неможливо внести зміни до тендерної документації шляхом поділу на лоти, виникає необхідність у відміні відкритих торгів.
Скаргу було задоволено органом оскарження та порушення по ній усунуто. А на що було подано скаргу, зараз розберемо.

На що була подана скарга скаржником

Скаргу було подано на дискримінаційні умови тендерній документації. А саме, порушення вимог частини 4 Статті 5 та частини 4 Статті 22 Закону.

Позиція скаржника

Скаржник повідомляє, що Замовником під час проведення закупівлі допущено порушення, які обмежують конкуренцію та дискримінують учасників, порушуючи вимоги частини 4 Статті 5 та частини 4 Статті 22 Закону, принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також права та законні інтереси їх, як потенційних учасників цієї закупівлі. 

Скаржник зазначає, що у переліку лікарських засобів, що закуповуються, наявні унікальні лікарські засоби. Вони не мають еквівалентів/аналогів за діючою речовиною - за даними Державного реєстру лікарських засобів України - та представлений на ринку України лише одним виробником.  

Яку відповідь на це надає Замовник 

Зі свого боку, Замовник, повідомляє, що було проведено моніторинг аналогічних закупівель, що мають статус “Завершена”. В жодній із закупівель, препарат, що скаржник вважає ексклюзивним, не було виділено в окремий лот, а об'єднано в одну закупівлю разом з іншими лікарськими засобами, і Переможцями визнавались всі різні Учасники, які приймали участь у таких закупівлях, що підтверджує присутність конкуренції.

Яке рішення прийняв Антимонопольний комітет 

У ході розгляду зазначено що, Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої-восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. 

Відповідно до Державного реєстру лікарських засобів України, даний препарат, що вважається ексклюзивним у цій скарзі, міститься інформація про продукцію одного виробника.

АМКУ задовольнив скаргу та зобов'язує Замовника усунути наведені невідповідності шляхом внесення відповідних змін до Документації в цій частині.  

Що ж сталось?

Замовник оголосив закупівлю з кількома позиціями, одну з яких може надати лише один виробник в Україні. Це свідчить про те, що інші Учасники не можу прийняти участь у даній процедурі.

Висновок:

Скаргу було задоволено. Та оскільки технічно Замовник не міг внести змін до тендеру - закупівлю довелось відмінити.

Порада від прозорро?

Замовники, нагадуємо, при створенні Вашої ТД пам'ятайте про частиною першу статті 5 Закону, що ваша закупівля не повинна мати дискримінаційні умови, а ставлення до учасників має бути рівним.

Також, вимоги до ТД формуються згідно з статтею 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”, відповідно до абзацу першого пункту 28 Особливостей

Тож перш ніж оголошувати закупівлю - Замовники мають детальніше ознайомлюватися із ринком постачальників, користуючись наприклад досвідом інших Замовників, аналізуючи ринок таким чином, та перевірячи товар в Державному реєстрі лікарських засобів, якщо закуповуєте саме їх, як було в цьому кейсі.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку