Новини

МПЗ для фізичних осіб: хто нараховує та як провести звірку?

23.04.2024
Тема:

Головне управління  ДПС у Київській області нагадує, що для фізичних осіб МПЗ визначає податковий орган за податковою адресою платників податку - власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих в оренду.

Податкове повідомлення-рішення (ППР) надсилається до 01 липня року, наступного за звітним.

Платник податку - ФО зобов'язана сплатити суму, зазначену у ППР, протягом 60 днів з дня вручення ППР.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

  • земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
  • суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
  • суми сплачених податків, зборів, платежів.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем контролюючого органу, обчислення МПЗ здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке ППР та у разі потреби надіслати (вручити) платнику нове ППР разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.

Тимчасово, за 2022 та 2023 роки не нараховується та не сплачується МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих РФ територіях України (п.69.15. п.69 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку