Новини

Суми компенсації за комуналку до витрат ФОП-загальносистемника не включаються

22.04.2024
Тема:

Контролери ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в інформаційному повідомленні на офіційному сайті (https://kherson.tax.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини») дійшли висновку, що суми оплачених спожитих комунальних послуг, які відшкодовуються орендодавцю, не включаються до витрат, які безпосередньо пов’язані з проведенням господарської діяльності ФОП на загальній системі оподаткування.

Пояснили це податківці, зокрема, так. Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ПКУ. До таких витрат, зокрема, належать інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов’язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в п.п. 177.4.1–177.4.3 ПКУ. Серед таких «інших» витрат п. 177.4 ПКУ визначає, зокрема, витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Водночас податківці, посилаючись на ст. 283 ГКУ, зазначили, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності. Причому орендна плата з урахуванням її індексації є однією з істотних умов договору оренди відповідно до ст. 284 ГКУ. Своєю чергою, орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 ГКУ).

Отже, контролери натякнули, що суми компенсації за спожиті комунальні послуги, які орендар — ФОП-загальносистемник сплачує орендодавцю окремими платежами (а не у складі орендної плати) не вважаються такими, які безпосередньо пов’язані з проведенням господарської діяльності такого ФОП.

На жаль, подібна позиція податківців не нова. Схожу думку містить також чинне роз’яснення в категорії 104.05 ЗІР. Водночас щодо включення до витрат ФОП-загальносистемника орендних платежів, навіть тих, що сплачені наперед за наступний рік, податківці претензій не мають за умови документального підтвердження факту їх сплати (див. роз’яснення в категорії 104.054 ЗІР).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку