Новини

Обґрунтованість видачі паперових листків непрацездатності. Перевірку проводять фахівці Пенсійного фонду

05.04.2024
Тема:

Як відомо, призначення та виплата лікарняних здійснюються за рішеннями страхувальників на підставі виданих застрахованим особам листків непрацездатності.

Оскільки Міністерством охорони здоров’я України встановлено заборону на видачу закладами охорони здоров’я паперових листків непрацездатності, наразі страхувальники, у переважній більшості, опрацьовують електронні. Однак, у ряді випадків, заклади охорони здоров’я все ж видають своїм пацієнтам паперові листки непрацездатності, які часто викликають запитання щодо обґрунтованості їх видачі, термінів непрацездатності, статусів (первинний чи продовження), відповідності термінів для огляду у МСЕК, дотримання порядку заповнення самого бланка, його черговості і зв’язку з виданими застрахованій особі електронними листками непрацездатності.

Для упередження неправомірних виплат, або усунення ймовірних порушень страхувальники можуть ініціювати перевірку листка непрацездатності звернувшись до Пенсійного фонду України.

Протягом І кварталу поточного року фахівцями Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області проведено 67 перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності, зокрема й паперових. За результатами перевірок упереджено здійснення виплат на суму 77,3 тис. грн, закладами охорони здоров’я відшкодовано 1,4 тис. грн неправомірно виплачених страхових коштів.

Окрім того, систематичною є роз’яснювальна робота серед лікарів закладів охорони здоров’я Вінниччини з питань оформлення бланків паперових листків непрацездатності та порядку їх видачі.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку