Новини

Особливості заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних інструкцій

01.04.2024
Тема:

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє,  що при  самостійному погашенні платниками податків заборгованості по податках, заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних інструкцій здійснюється відповідно до «Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 22.03.2023 № 148 (далі – Порядок).

1. Обов'язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит "Призначення платежу", під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний / небюджетний / єдиний / депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату:

"Код виду сплати";

"Додаткова інформація запису";

"Номер рахунку" (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС);

"Сума податку" (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС);

"Інформація про податкове повідомлення (рішення)" (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС);

"Тип" (у разі сплати за оренду державного майна).

2. Під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки платник у реквізиті "Призначення платежу" платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у пункті 1 цього розділу, такі поля:

"Код виду сплати";

"Додаткова інформація запису".

У полі "Код виду сплати" платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до цього Порядку;

Наприклад:

Напрям перерахування Код виду сплати

Додаткова інформація запису

Сплата податкового боргу з податку на прибуток

140 податковий борг з податку на прибуток

У полі "Додаткова інформація запису" платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб'єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов'язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).

Сплата податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави платником на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки оформлюються за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.

У разі коли платником при сплаті податків, зборів, платежів та єдиного внеску, що адмініструються ДПС, на бюджетні/небюджетні рахунки у реквізиті "Призначення платежу" платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до цього Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов'язання / єдиний внесок за кодом виду сплати 101.

Враховуючи вищевикладене, при самостійній сплаті коштів платниками у рахунок погашення податкового боргу з податків, зборів, платежів до бюджету та заборгованості з єдиного внеску у платіжній інструкції потрібно зазначати код сплати «140».

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку