Новини

Як відображати доходи від продажу легкового автомобіля у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб?

29.03.2024
Тема:

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його ринкової вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Середньоринкова вартість легкових автомобілів визначається щокварталу Міністерством економіки України у порядку, встановленому постановою КМУ від 10.04.2013 р. № 403 (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу.

Для усіх випадків, коли доходи від продажу легкового автомобіля оподатковуються ПДФО та військовим збором такі доходи відображаються з ознакою доходу «105», якому відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб відповідає «частина доходів від операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна згідно з положеннями статті 173 розділу IV Кодексу (підпункт 164.2.4 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)».

А от якщо продаж легкового автомобіля здійснено фізичною особою – резидентом вперше і, відповідно, такі доходи звільнені від оподаткування, то можливим варіантом є ознака доходу «194», якій відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб відповідають «інші доходи, які згідно з Кодексом не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (підпункт 165.1.49 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)».

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку