Новини

Трудовий і цивільно-правовий договір: відмінність

28.03.2024

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків на вебпорталі1 опублікувало роз’яснення про трудові та цивільно-правові договори, їхні відмінності.

Трудовий договір — це угода між найманим працівником і роботодавцем. За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець — виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Цей договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

За цивільно-правовим же договором немає роботодавців і працівників. Є виконавець, який зобов’язується виконати певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її. Такі відносини регулюються Цивільним кодексом України від 16.01.2003 № 435-IV. На них не поширюється дія трудового законодавства.

Предметом цивільно-правового договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони незалежні й рівноправні. Виконавець самостійно організовує роботу й відповідає за її вчасне виконання. Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством. Зазвичай цивільно-правовий договір укладають для виконання разових, а не систематичних робіт.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку