Новини

Фізична особа може бути одночасно і підприємцем і найманим працівником?

08.03.2024
Тема:

Громадянин України відповідно до ст. 42 Конституції України, має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Якщо ви працюєте найманим працівником, як найманий працівник і вирішили зареєструвати собі ФОП (прикладом може бути закладництво торгівля в інтернеті) обмеження існують лиш для працівників які залучені в державному секторі, такі як: працівники СБУ та Нацполу, працівники суду на нотаріату, органи місцевого самоврядування, військовослужбовці тощо.
Якщо ви працюєте як найманий працівник в приватній установі або в комунальній організації (наприклад, працівник рядовий КНП) вам не заборонено зареєструвати ФОП.

Разом з тим найманий працівник – це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (пп. 14.1.195 ПКУ).

Тож трудовий договір укладається роботодавцем з фізичною особою, а не з ФОПом.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку