Новини

З 1 березня 2024 року набрав чинності ДСТУ 2732:2023 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять»

08.03.2024

З 1 березня 2024 року згідно з наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 25.05.2023 № 121 набув чинності національний стандарт ДСТУ 2732:2023 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять».

Його попередника — ДСТУ 2732:2004 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять» — з цієї дати скановано.

Стандарт установлює терміни та визначення основних понять, що їх застосовують у сфері діловодства й архівної справи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Зазначеного стандарту немає у вільному доступі, оскільки ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» як його розробник офіційно продає зазначений стандарт (https://uas.gov.ua/poslugi/prydbaty_normatyvnyi_dokument/).

Тож зазначимо таке.

По-перше, документ, який не розміщується в загальному доступі (а продається), не може бути обов’язковим до застосовування. Загалом це підтверджує і сам розробник на офіційній сторінці в мережі Facebook (https://www.facebook.com/undiasd/?locale=uk_UA), де зазначає, що терміни, установлені цим стандартом, рекомендовано вживати в усіх видах нормативних документів, що стосуються діловодства та архівної справи, в роботах зі стандартизування, в науковій, навчально-методичній і публіцистичній літературі.

По-друге, цей стандарт визначає виключно певні терміни та визначення понять, тобто не встановлює порядку оформлення документації чи чогось подібного. В цьому ви можете впевнитися, переглянувши старий стандарт, який втратив чинність, за посиланням: https://vn.court.gov.ua/userfiles/27_2732-2004(1).pdf.

Отже, на загальну роботу установ набрання чинності новим стандартом не впливає. А купувати чи ні цей документ — вирішувати вам.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку