Новини

Знищення та утилізація гуманітарних ліків та медичних виробів: набрав чинності порядок

01.03.2024

Наказом МОЗ від 15.01.2024 № 73 затверджено Порядок знищення та утилізації товарів (предметів) гуманітарної допомоги юридичними особами, уповноваженими відомством на отримання лікарських засобів, медичних виробів, витратних матеріалів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших товарів, необхідних для належного забезпечення сфери охорони здоров’я в умовах воєнного стану.

Він визначає загальні вимоги щодо видалення товарів (предметів) гуманітарної допомоги юрособами, уповноваженими МОЗ на отримання лікарських засобів, медичних виробів, витратних матеріалів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших товарів, необхідних для належного забезпечення сфери охорони здоров’я в умовах воєнного стану.

Порядок поширюється на препарати, медичні вироби, витратні матеріали, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та інші товари, необхідні для належного забезпечення сфери охорони здоров’я в умовах воєнного стану, що надійшли як гуманітарна допомога. І не поширюється на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

Для визначення неякісних або непридатних до споживання товарів, що потребують видалення, юрособа, уповноважена на отримання товарів, утворює постійну або тимчасову робочу групу. Її склад затверджується наказом юридичної особи, уповноваженої на отримання товарів. Порядок визначає повноваження робочої групи, рішення якої оформлюють протоколами.

Для отримання згоди на списання товарів юридичною особою до МОЗ подається визначений Порядком перелік документів. Міністерство повідомляє юрособу, уповноважену на отримання товарів, про надання згоди на списання товарів або про відмову в наданні такої згоди шляхом надсилання відповідного листа.

Юрособа має забезпечити видалення неякісних або непридатних до споживання товарів протягом 90 календарних днів з дня отримання згоди МОЗ на списання. Видалення товарів здійснюється суб’єктами господарювання у сфері управління відходами, що мають на це відповідні дозволи, а у разі необхідності — відповідні ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами на підставі договорів, укладених юридичною особою, уповноваженою на отримання товарів, з такими суб’єктами господарювання.

Юридична особа, уповноважена на отримання товарів, інформує МОЗ, зокрема з використанням інформаційно-аналітичної системи «MedData» (за наявності технічної можливості), не пізніше 3 робочих днів після підписання акта виконаних робіт (наданих послуг) щодо видалених товарів.

Наказ № 73 набрав чинності 09.02.2024.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку