Новини

Prozorro Market став обовʼязковим для закупівель продуктів харчування

12.02.2024
Тема:

Процедура запиту пропозицій постачальників стає обовʼязковою для закупівлі частини продуктів харчування за очікуваної вартості від 100 тис. грн. Відповідні зміни до Постанови №1178 Кабмін ухвалив на засіданні 9 лютого 2024 року. Вони наберуть чинності за 30 днів.

«Міністерство економіки проаналізувало, який набір продуктів найчастіше закуповується закладами освіти, медичними закладами та запропонувало зміни до чинних нормативних актів, покликані спростити для замовників та постачальників закупівлі таких продуктів. Механізм закупівель за електронним каталогом – найбільш зрозумілий та доступний, тож ми пропонуємо замовникам та постачальникам використовувати під час закупівель саме електронний каталог. Рішення також сприятиме попередженню можливих зловживань та зменшить корупційні ризики під час закупівель», – пояснила заступник Міністра економіки Надія Бігун. 

До переліку обовʼязкових товарів внесли: 

  • м’ясо – курятина, свинина, яловичина, заморожена риба;
  • яйця;
  • молоко та молочні продукти, включно зі сметаною та кефіром, сирні вироби;
  • цукор буряковий;
  • макарони, борошно та різні крупи;
  • овочі та фрукти – капуста, буряк, морква, яблука, картопля та ін.

«Ми раді спостерігати за подальшим розвитком Prozorro Market. Чудовий інструмент для оптимізації закупівельної роботи замовників та чудова можливість для бізнесу знайти нових покупців. Це легко побачити в даних Prozorro – процедура запиту пропозицій постачальників вдвічі випереджає відкриті торги з особливостями за конкуренцією, тривалістю від оголошення торгів до підписання угоди», – зауважує Директор ДП «Прозорро», Микола Ткаченко.

Передбачається також, якщо закупівля у Prozorro Market не відбулася – замовник може провести закупівлю на відкритих торгах з тією ж самою очікуваною вартістю закупівлі. Або ж замовник може провести закупівлю шляхом запиту пропозицій з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку