Новини

Виплата дивідендів резидентом Дія Сіті: роз’яснюють податківці

12.02.2024
Тема:

Податківці в роз’ясненні в категорії 102.02 ЗІР на питання платника щодо оподаткування дивідендів резидентом Дія Сіті — платником податку на особливих умовах за результатами податкового (звітного) періоду, протягом якого такий резидент Дія Сіті був платником податку на прибуток на загальних системі оподаткування, відповіли, що оподаткуванню підлягає сума перевищення дивідендів, що виплачуються, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за податковий (звітний) період, за який виплачуються дивіденди.

Податківці зазначили, що особливості оподаткування резидентів Дія Сіті — платників податку на особливих умовах передбачено п. 141.91 ПКУ. Зокрема, згідно з п.п. 141.91.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування резидента Дія Сіті — платника податку на особливих умовах є операції, зокрема, з виплати дивідендів власнику корпоративних прав (крім власника корпоративних прав, який є резидентом Дія Сіті — платником податку на особливих умовах) у сумі, визначеній за правилами, встановленими п.п. 135.2.1.1 ПКУ.

Своєю чергою, відповідно до п.п. 135.2.1.1 ПКУ база оподаткування визначається, зокрема, як сума дивідендів, які виплачуються на користь власника корпоративних прав (крім власника корпоративних прав, який є резидентом Дія Сіті — платником податку на особливих умовах) у грошовій формі та/або відмінній від грошової формі, за винятком дивідендів, які нараховуються на користь акціонера / учасника юридичної особи — емітента у вигляді акцій (часток, паїв), за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів / учасників у статутному капіталі емітента та в результаті якого збільшується статутний капітал емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Водночас положення п.п. 135.2.1.1 ПКУ не застосовуються до сум, які для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів відповідно до абз. 4–6 п.п. 14.1.49 ПКУ.

Водночас п. 60 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ серед іншого встановлено, що в разі якщо платник податку на прибуток підприємств на загальних підставах здійснив перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті — платника податку на особливих умовах або якщо резидент Дія Сіті — платник податку на особливих умовах здійснив перехід на оподаткування податком на прибуток підприємств на загальних підставах, такі платники податку визначають об’єкт оподаткування з урахуванням п. 60 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

У разі здійснення емітентом корпоративних прав, який є резидентом Дія Сіті — платником податку на особливих умовах, операції з виплати дивідендів за результатами податкового (звітного) періоду, протягом якого такий емітент корпоративних прав не був резидентом Дія Сіті — платником податку на особливих умовах, така операція підлягає оподаткуванню відповідно до п. 135.2, п. 137.10 та п. 141.91 ПКУ в сумі перевищення дивідендів, що виплачуються, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) період.

Із суми дивідендів, що підлягають оподаткуванню згідно з п. 60 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, не справляється авансовий внесок з податку на прибуток підприємств, передбачений п. 57.11 ПКУ.

А отже, для резидента Дія Сіті — платника податку на особливих умовах, який з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому юридичну особу внесено до реєстру Дія Сіті, перейшов на відповідний режим оподаткування, об’єкт оподаткування податком на прибуток податкового (звітного) періоду визначається, зокрема, з урахуванням сум дивідендів, які виплачуються на користь власника корпоративних прав у такому податковому (звітному) періоді.

При цьому оподаткуванню за ставкою в розмірі 9 % підлягає сума перевищення дивідендів, що виплачуються, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за податковий (звітний) період, за який виплачуються дивіденди, коли резидент Дія Сіті перебував на загальній системі оподаткування, яка відображається у рядку 1 Додатка ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) з подальшим відображенням у рядку 06.3 ДІЯ Декларації.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку