Новини

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної за пунктом 188.1 статті 188 Податкового кодексу України (на збитки), якщо вона складена після 16.01.2023

06.02.2024
Тема:

Пунктами 89 та 90 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) на період дії воєнного стану збільшено строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування, які мають поденний строк складання/реєстрації, встановлений пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та зменшено розміри штрафів за їх порушення.

Нові строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування становлять:

для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Разом з цим, Кодексом передбачено складання зведених податкових накладних, зокрема в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких визначена відповідно до статті 188 Кодексу.

Такі зведені податкові накладні/розрахунки коригування до них мають окремий статус – зведені та окремий строк реєстрації в ЄРПН – не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання.

Тобто, зведені податкові накладні мають окремий термін (останній день місяця) реєстрації в ЄРПН, який не пов’язаний з поденним строком, тому норми, визначені пунктами 89 та 90 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, не охоплюють такі зведені податкові накладні.

Отже, за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної в ЄРПН, якщо вона складена після 16.01.2023, штрафи застосовуються за загальними правилами у розмірах, встановлених пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу.

Зокрема, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, для реєстрації зведених податкових накладних (згідно з пунктом 188.1 статті 188, статтею 189, пунктом 198.5 статті 198, пунктом 199.1 статті 199, пунктом 201.4 статті 201 Кодексу) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість штрафу в розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку