Новини

Зміни в медичних закупівлях зачеплять ЗОЗ, місцеві держадміністрації та їхні структурні підрозділи

05.02.2024

Постановою КМУ від 05.01.2024 № 34 внесено низку змін щодо організації медичних закупівель, зокрема, до:

1) Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178. Зокрема, розширено перелік лікарських засобів та медичних виробів, які заклади охорони здоров’я придбавають, використовуючи е-каталог. Ці зміни починають діяти з 01.03.2024;

2) Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 № 822. Передбачено, що центральний орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить адміністратор, може затверджувати примірні договори щодо закупівлі визначених категорій товарів (оновлений п. 57).

3) Постанови КМУ «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» від 25.03. 2009 № 333 (далі — постанова № 333). Передбачено, що не тільки заклади охорони здоров’я (далі — ЗОЗ) державної та комунальної форми власності, що частково або повністю фінансуються з державного та місцевих бюджетів (зокрема, мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій), а також і місцеві держадміністрації (військові адміністрації) та їхні структурні підрозділи здійснюють закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого цією постановою. За умови задоволення повного обсягу потреби в лікарських засобах, включених до Нацпереліку, що підтверджується відповідними розрахунками, ЗОЗ можуть здійснювати закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Нацпереліку, якщо їх діючі речовини (або їх комбінації) включені до стандартів медичної допомоги або клінічних протоколів, затверджених МОЗ (оновлений п. 11 постанови № 333). Крім цього, оновлено й п. 12 зазначеної постанови та скорочено перелік випадків, на які її вимоги не поширюються.

Постанова № 34 набирала чинності 20.01.2024, крім вже зазначених вище змін до Особливостей № 1178, що набудуть чинності з 01.03.2024.

Закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, що розпочаті до набрання чинності змінами, слід завершити в порядку, що діяв до набрання ними чинності.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку