Новини

Внесення додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу: які податкові наслідки для ТОВ?

31.01.2024
Тема:

Положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі внесення засновником додаткового капіталу без збільшення розміру статутного капіталу товариства та подальшим виходом такого учасника зі складу товариства.

Вказані операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Операція юридичних або фізичних осіб-підприємців, які є платниками ПДВ, з передачі внеску у вигляді товарів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до п. 185.1 ст. 185 Кодексу є операцією з постачання товарів, яка є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 відсотків. 

Такі ж самі операції з постачання товарів, якщо вони здійснюються резидентом – неплатником ПДВ, згідно з п. 185.1 ст. 185 Кодексу не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Отже, операції із передачі юридичними та/або фізичними особами-підприємцями внесків у вигляді грошових коштів до додаткового капіталу товариства з обмеженою відповідальністю не є об’єктом оподаткування ПДВ.

ІПК ДПС від 19.12.2023р. № 4760/ІПК/99-00-21-02-02

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку