Новини

Оподаткування ПДФО надходжень на картки фізосіб: роз’яснює Мінфін

15.01.2024
Тема:

Мінфін на офіційному сайті (https://www.mof.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини та Анонси») пояснив, що у тексті Національної стратегії доходів до 2030 року, ухваленої розпорядженням КМУ від 27.12.2023 № 1218-р (далі — Нацстратегія) відсутні заходи щодо оподаткування надходжень на картку фізичної особи.

Також у міністерстві наголосили, що Нацстратегія — це комплексний та структурований документ, який потрібно читати уважно. Будь-який захід, що планується до впровадження, підкріплено описом проблематики як обґрунтування потреби кожної реформи. Некоректні висновки з питання оподаткування доходів фізосіб у вигляді надходжень на особисту картку могли бути зроблені на основі інформації з розділу 4.3.1 «Реформа спрощеної системи оподаткування» Нацстратегії: «Всі доходи фізичних осіб отримані поза межами підприємницької діяльності, крім тих, що прямо передбачені Податковим кодексом України, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку на доходи фізичних осіб, передбаченою Податковим кодексом України».

На думку фахівців міністерства, це означає, що:

  1. в тексті відсутні слова про «будь-які надходження на картку фізособи»;
  2. фраза про вимоги щодо «оподаткування доходів, отриманих поза межами підприємницької діяльності» відображає загальні принципи оподаткування, які вже і так існують в чинному податковому законодавстві (в розділі IV чинної редакції ПКУ).

Також Мінфін зауважив, що будь-яка реформа податкової політики вимагає напрацювання детальних змін до податкового законодавства і, як зазначено в Нацстратегії, подібні зміни можуть бути запроваджені не раніше року, наступного за тим, в якому будуть вважатися виконаними заходи щодо забезпечення конфіденційності та захисту даних в системах ДПС (в тому числі інформації, одержаної від платників податків та податкових агентів).

Нагадаємо, що Кабмін на засіданні 27.12.2023 ухвалив Національну стратегію доходів до 2030 року. У цьому документі викладено загальний напрям реформ, які планується запровадити протягом шести років у податковій та митній сферах. Своєю чергою, Мінфін у роз’ясненні, розмішеному на офіційному сайті МФУ (https://www.mof.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини та Анонси») пояснив, що Національна стратегія доходів — це рамковий документ, який виконує роль дороговказу для втілення реформ у сферах податкової та митниці до 2030 року. Вона є гнучким документом, який допускає коригування послідовності заходів і наповнення, зважаючи на обставини, в тому числі — за результатами додаткових досліджень та обговорень практичних аспектів відповідних реформ із зацікавленими сторонами. Також представники міністерства підкреслили, що Нацстратегія розрахована на 6 років, реформи будуть впроваджуватися поступово, згідно з викладеними у цій стратегії кроками. Успішне виконання попередніх кроків впливає на можливість запровадження наступних. Водночас Нацстратегія підлягає регулярним оновленням та уточненням: зміст заходів реформ та підходи до їх впровадження, викладені в стратегії, можуть зазнавати змін, проте загальний їх напрям має бути збережено. Зокрема, Нацстратегія передбачає такі зміни в сфері оподаткування:

1) щодо спрощеної системи оподаткування:

  • поступове виключення юросіб і певних видів діяльності;
  • запровадження запобіжників проти зловживань (доступ до рахунків);
  • запровадження диференційованої системи ставок ЄП — від 3 % до 17 %;

2) щодо ПДФО: відновлення прогресивної шкали ставок;
3) щодо податку на прибуток:

  • узгодження правил із законодавством ЄС (мінімальна ставка оподаткування — 15 %);
  • дотримання глобальних ініціатив (G20/BEPS), зокрема щодо трансферного ціноутворення;
  • перегляд і уніфікація пільгових режимів;

4) щодо ПДВ: узгодження правил щодо ПДВ із законодавством ЄС (перегляд пільг відповідно до 112 директиви) тощо.

Ознайомитись із презентацією Нацстратегії можна за сайті Мінфіну.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку