Як оплачувати лікарняний під час відпустки, якщо працівниця хворіла сама та доглядала за дитиною
У такому випадку накладаються період відпустки та періоди тимчасової непрацездатності однієї особи за різними страховими випадками.
Розглянемо на прикладі:
Працівниці, у період з 02 до 15 жовтня 2023 року включно, надано частину щорічної основної оплачуваної відпустки тривалістю 14 календарних днів.
Під час відпустки вона і дитина захворіли. Сімейним лікарем було видано два МВТН (медичних висновки про тимчасову непрацездатність) та сформовано два листки непрацездатності: з 09 по 11 жовтня – причина непрацездатності “необхідність догляду за хворою дитиною” та з 10 по 13 жовтня 2023 року – з причиною непрацездатності “тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві“.
Враховуючи “Правила скорочення“, що визначають пріоритет різних причин непрацездатності, період тимчасової непрацездатності з причиною непрацездатності “необхідність догляду за хворою дитиною” скорочується (автоматично) листком непрацездатності з причиною непрацездатності “тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язана з нещасним випадком на виробництві” (Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ № 1234 від 17.06.2021).
Відповідно до частини шостої статті 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 14 років у період перебування застрахованої особи у щорічній (основній чи додатковій) відпустці не надається.
З урахуванням зазначеного, оплаті підлягає період тимчасової непрацездатності працівниці з 10.10.2023 по 13.10.2023. Відпустка продовжується на чотири календарні дні (п.1 частини 2 статті 11 Закону України “Про відпустки“).