Поради від ДПСУ: нюанси порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соцстрахування
ДПСУ у роз’ясненні від 15.09.20231 наголосила на тому, що юридичні особи, фізичні особи — підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежів та ЄСВ заповнюють у платіжній інструкції всі обов’язкові реквізити. Перелік таких реквізитів платіжної інструкції визначено Інструкцією № 1632 та Порядком № 1483.
Зокрема, зверніть увагу на заповнення 3-х реквізитів:
1) «Призначення платежу» — заповнюють згідно з прикладами, наведеними у Порядку № 148.
2) «Код платника» — зазначають код ЄДРПОУ (фізичні особи — підприємці та громадяни — податковий номер).
3) «Код фактичного платника» заповнюють в таких випадках:
- юридичні особи: якщо юрособи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують за них платежі до бюджету і фондів соцстрахування. При цьому юрособи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» — код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;
- громадяни: якщо громадяни сплачують податкові платежі та ЄСВ за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг. При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.
Див. також газету «Зарплата та кадрова справа», № 13/2023, с. 24.