Новини

Поради від ДПСУ: нюанси порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соцстрахування

13.11.2023

ДПСУ у роз’ясненні від 15.09.20231 наголосила на тому, що юридичні особи, фізичні особи — підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежів та ЄСВ заповнюють у платіжній інструкції всі обов’язкові реквізити. Перелік таких реквізитів платіжної інструкції визначено Інструкцією № 1632 та Порядком № 1483.

Інструкція про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затверджена постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163.
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затверджений наказом МФУ від 22.03.2023 № 148.

Зокрема, зверніть увагу на заповнення 3-х реквізитів:

1) «Призначення платежу» — заповнюють згідно з прикладами, наведеними у Порядку № 148.

2) «Код платника» — зазначають код ЄДРПОУ (фізичні особи — підприємці та громадяни — податковий номер).

3) «Код фактичного платника» заповнюють в таких випадках:

  • юридичні особи: якщо юрособи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують за них платежі до бюджету і фондів соцстрахування. При цьому юрособи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» — код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;
  • громадяни: якщо громадяни сплачують податкові платежі та ЄСВ за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг. При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.

Див. також газету «Зарплата та кадрова справа», № 13/2023, с. 24.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку