Новини

Фінансування суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану: є зміни

13.11.2023

Постановою КМУ від 27.10.2023 № 1119 внесено зміни до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2011 № 753 (далі — Порядок № 753). Пов’язані вони з уточненням порядку фінансування таких робіт.

Так, згідно з оновленим п. 10 Порядку № 753 фінансування суспільно корисних робіт, що виконуються зареєстрованими безробітними та незайнятими ВПО працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного, здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі — Фонд) в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду на відповідні цілі, а також коштів місцевих бюджетів, підприємств, установ, організацій, інших джерел, не заборонених законодавством. Фінансування може здійснюватися за рахунок коштів Фонду в повному обсязі, а в разі коли замовник суспільно корисних робіт заявив про інші джерела фінансування таких робіт — на умовах співфінансування за кошти Фонду та інших джерел фінансування.

Організація робіт, для фінансування яких використовуються кошти Фонду, здійснюється на підставі договору про організацію суспільно корисних робіт та їх фінансування, що укладається між регіональним центром зайнятості та замовником робіт. У договорі обов’язково:

  • зазначають права та обов’язки сторін, відповідальність сторін, вид (перелік видів) суспільно корисних робіт, до виконання яких замовник суспільно корисних робіт залучає осіб, порядок фінансування суспільно корисних робіт, зокрема джерела фінансування суспільно корисних робіт та умови фінансування таких робіт, порядок внесення змін до договору та умови його розірвання, припинення;
  • передбачають право центру зайнятості проводити перевірку цільового використання коштів Фонду, що спрямовані на фінансування суспільно корисних робіт, та обов’язок замовника робіт надавати під час проведення такої перевірки необхідні документи та пояснення, а в разі виявлення факту нецільового використання коштів — повернути суму коштів, використану не за призначенням.

Невід’ємною частиною договору є кошторис витрат на фінансування суспільно корисних робіт — фінансовий план щодо використання коштів на виконання таких робіт із визначенням обсягу та напрямів їх використання.

Примірну форму договору про організацію суспільно корисних робіт та їх фінансування затверджує Мінекономіки. Наразі цей документ поки що не затверджений.

У строки, визначені в договорі, замовник суспільно корисних робіт надає центру зайнятості довідку про виконання суспільно корисних робіт особами, залученими замовником суспільно корисних робіт до виконання таких робіт та з якими він уклав строкові трудові договори за формою, затвердженою Мінекономіки. Такого документа також поки що немає.

Фінансування суспільно корисних робіт здійснюється шляхом спрямування коштів на:

  • виплату основної та додаткової зарплати, розмір якої не може перевищувати півтора розміру МЗП, встановленої на дату її нарахування, за повністю виконану місячну (годинну) норму праці (раніше був на рівні МЗП);
  • сплату ЄСВ, зокрема, в період тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;
  • оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;
  • оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт та у зворотному напрямку осіб, які беруть участь у суспільно корисних роботах (у разі потреби).

Постанова № 1119 набрала чинності 31.10.2023.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку