Новини

ДПС роз'яснила, які документи підтверджують перебування працівника у відрядженні

10.11.2023
Тема:

Якими саме документальними доказами підтверджується перебування працівника у відрядженні окрім відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання?
Чи є документальними доказами перебування особи у відрядженні такі документи: авансовий звіт, табель обліку робочого часу, заява про відрядження, посвідчення про відрядження?


Позиція ДПС

  1. Таким чином, до підтвердних документів належать транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки); документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхові поліси; документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти; документи, що підтверджують виконання операції з використанням платіжних інструментів; інші документи, що засвідчують вартість витрат. Крім того, фактичне перебування працівника у відрядженні (незалежно від кількості днів перебування у відрядженні), може бути підтверджене документами первинного обліку.
  2. Таким чином, з питання визначення документів, які підтверджують фактичне перебування працівників у відрядженні, доцільно звернутися до Міністерства фінансів України як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.

Звертаємо увагу, що наказ Державної податкової адміністрації України  від 28.07.1997 № 260 «Про затвердження форми посвідчення про відрядження», яким було затверджено форму посвідчення про відрядження, втратив чинність згідно з наказом Міністерства фінансів України від 21.06.2011 № 738, а отже відсутні підстави для віднесення зазначеного посвідчення до документом, що засвідчують фактичну кількість днів перебування у відрядженні.


ІПК від 03.11.2023р. № 3924/ІПК/99-00-24-03-03-06

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку