Новини

Спеціальні перевірки державних службовців відновлені в Україні

10.11.2023
Тема:

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", яким відновилось декларування державних службовців, а це у свою чергу передбачає відновленню проведення спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком.

Перелік посад щодо яких проводиться спеціальна перевірка визначено в статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» та рішенням  Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків» № 2 від 17.06.2016 року.

Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 (далі-Порядок) визначено, що на початку проведення спеціальної перевірки кандидатом на посуду надається згода на проведення спеціальної перевірки, яка подається разом із заявою на призначення. Не пізніше наступного робочого дня після її одержання установа, на посаду в якій особа претендує, має надіслати до компетентних органів запит про перевірку відомостей за формою.

Відповідно до пункту 2 Порядку для проведення спеціальної перевірки претендентів на посаду до відповідного державного органу разом подаються наступні документи: копії згоди особи на проведення спеціальної перевірки, автобіографії, копії сторінок паспорту громадянина України.

Наголошуємо на необхідності неухильно дотримуватися вимог Порядку щодо оформлення та змісту автобіографії, даних паспорту (сторінок паспорта у формі книжечки), а також згоди особи на проведення спеціальної перевірки.

Особи, призначені на посади у період дії воєнного стану, для проведення спеціальної перевірки мають подати усі необхідні документи не пізніше 31 січня 2024 року.

З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» можна ознайомитись за посиланням.

З повним текстом  «Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171  можливо  ознайомитися за посиланням.

 

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку