Новини

Паперові та електронні трудові книжки

09.11.2023
Тема:

З 10 червня 2021 року в Україні діють електронні трудові книжки як аналог паперових трудових книжок.

Роботодавці зобов’язані надавати відомості про трудову діяльність найманих працівників в електронному форматі, робити записи про прийняття на роботу, звільнення, інші події, які раніше фіксувалися в паперовій формі.

Відповідно до Закону України від 05 лютого 2021 року № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» у працівників та роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок.

Після перевірки даних з боку Пенсійного фонду України та внесення до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде сформована електронна трудова книжка.

Отже, після оцифрування трудової книжки, паперова версія зберігається у працівника або за бажанням працівника може вестися одночасно з електронною версією.

Застраховані особи можуть ознайомитись з електронною трудовою книжкою в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) за допомогою авторизації:

за кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в Державній податковій службі України, акредитованому центрі сертифікації ключів, а також у деяких банках;
через сервіс ID.GOV.UA, який передбачає ідентифікацію за електронним підписом, за мобільним телефоном (Mobile ID) або наявності рахунку в одному з банків України (Bank ID).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку