Новини

Торгова марка фізособи: податкові наслідки використання

08.11.2023

Ситуація: Одним із видів діяльності ФОПа третьої групи єдиного податку (не платника ПДВ) є надання права користування торговою маркою (код за КВЕД — 77.40), на яку оформлене свідоцтво Укрпатенту. ФОП має намір надати право на використання цієї торгової марки резиденту України на підставі ліцензійного договору без передачі права продавати або відчужувати право інтелектуальної власності на цю торгову марку.

Чи буде правомірним надання ФОПом права на використання торгової марки, яка належить йому як фізичній особі?

Позиція ДПС:

Згідно з ч. 1 ст. 320 ЦКУ власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

До доходу ФОПа не включаються отримані ним пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Таким чином, у разі, якщо на підставі ліцензійного договору ФОПу — платнику єдиного податку виплачується дохід у вигляді роялті, то сума такого доходу не включається до доходу ФОПа-єдинника, але оподатковується за правилами, встановленими ПКУ для фізичних осіб.

Перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п. 164.2 ПКУ, до якого включаються доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної (промислової) власності, та прирівняні до них права, доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об’єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права, у т.ч. отримані спадкоємцями власника такого нематеріального активу (пп. 164.2.3 ПКУ).

Ставка податку на доходи для таких доходів становить 18%. Також зазначений дохід є об’єктом обкладення військовим збором за ставкою 1,5%.

ІПК ДПСУ від 19.12.2022 р. № 2250/ІПК/99-00-24-03-03-09.

Джерело

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку