Новини

Призначення платежу при сплаті податкового боргу (заборгованості)

07.11.2023
Тема:

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що кожен платник податків сплачує податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством. При цьому платник самостійно обчислює, декларує та сплачує суми податків та зборів у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України.

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 22 березня 2023 року №148  (далі – наказ №148) затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. 

Головною метою Наказу №148 є, зокрема, спрощення алгоритму заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції платниками та органами виконавчої влади шляхом скорочення кількості його обов’язкових полів.

Так,   кількість   обов’язкових  полів,  які   заповнюються   платниками   у   реквізиті  «Призначення   платежу»   платіжної   інструкції, зменшено   до  2 полів – для платників на бюджетні/небюджетні/депозитний рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису») .

Платники податків, які мають податковий борг або заборгованість  з єдиного  внеску,  при   заповнені   реквізитів    розрахункового   документа   у полі   «Призначення    платежу»   мають   зазначати   код   виду   сплати   «140» - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки. 

Приклад сплати заборгованості з єдиного внеску.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

140 заборгованість з єдиного внеску

Приклад сплати податкового боргу.

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:

140 податковий борг з податку (зазначаємо податок)

Щодо  заповнення платіжок за новим Порядком в Е-кабінеті, у полі «Призначення платежу» слід зазначати «Код виду сплати», який обирається з переліку кодів, що пропонується ІКС, та «Додаткова інформація запису» у довільній формі.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку