Новини

Зміни до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників

03.11.2023
Тема:

Постановою КМУ від 06.10.2023 № 1055 внесено зміни до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, затвердженого постановою КМУ від 13.11. 2013 № 828 (далі — Порядок № 828). Зміни запроваджуються в два етапи.

Загальні моменти Тут зміни такі.

1. У тексті Порядку № 828 уточнено, що дія порядку розповсюджується на рятувальників — громадян України, які приймаються на роботу.

2. Уточнено, що ведення електронного реєстру атестованих аварійно-рятувальних служб і рятувальників здійснюється в порядку, встановленому МВС (п. 6 Порядку № 828). Ця норма запрацює через рік із дня опублікування постанови № 1055.

3. Встановлено, що для атестації документи в електронній формі подають до міжвідомчої атестаційної комісії з дотриманням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг» (новий п. 61 Порядку № 828).

Атестація аварійно-рятувальних служб Тут також маємо декілька змін.

1. Встановлено, що аварійно-рятувальна служба атестується в разі, коли не менш як 80 відсотків (раніше — 90) рятувальників, які безпосередньо беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, атестовані на право ведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт (оновлений п. 11 Порядку № 828).

2. Атестація аварійно-рятувальних служб проводиться за такими видами (новий п. 111 Порядку № 828):

1) первинна атестація (проводиться під час створення аварійно-рятувальних служб);

2) періодична атестація (проводиться один раз на п’ять років);

3) позачергова атестація (проводиться під час реорганізації аварійно-рятувальної служби, перепрофілювання (зміни кодів і видів виконуваних аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт), у разі групового нещасного випадку з рятувальниками, які працюють на контрактній основі (за трудовим договором) у такій аварійно-рятувальній службі).

3. Для проходження атестації керівник аварійно-рятувальної служби подає міжвідомчій атестаційній комісії в електронній формі документи, визначені п. 12 Порядку № 828. Ця норма запрацює через рік із дня опублікування постанови № 1055.

В перелік документів внесено незначні уточнення, а також затверджено в новій редакції форму заяви (додаток 6 до Порядку № 828).

4. Уточнено, що в разі отримання негативного висновку про атестацію міжвідомча атестаційна комісія зазначає у протоколі засідання причини непроходження атестації, викладає рекомендації щодо усунення недоліків і порушень, про що повідомляють керівника (раніше — засновника) аварійно-рятувальної служби (оновлений п. 15 Порядку № 828).

У разі отримання аварійно-рятувальною службою під час перевірки оцінки «не готова до дій за призначенням» таку аварійно-рятувальну службу до атестації не допускають.

Атестація рятувальників Оновленим п. 22 Порядку № 828 визначено, що перевірку фізичних якостей рятувальників (громадян України, які приймаються на роботу), які підлягають атестації, проводять керівники аварійно-рятувальних служб на спеціально обладнаних навчально-тренувальних комплексах.

Перевірку професійних знань рятувальників (громадян України, які приймаються на роботу), які підлягають атестації, проводить ДСНС або її територіальний орган із використанням технологій дистанційного оцінювання.

Новий п. 221 Порядку № 828 передбачає, що:

  • первинна атестація проводиться після закінчення відповідної підготовки громадянами України, які виявили бажання стати рятувальниками;
  • періодична атестація проводиться під час періодичної атестації аварійно-рятувальної служби, але не рідше ніж один раз на п’ять років. Рятувальник, який атестований не раніше ніж за рік до закінчення строку дії свідоцтва про атестацію аварійно-рятувальної служби, в якій він працює на контрактній основі (за трудовим договором), під час періодичної атестації аварійно-рятувальної служби атестацію не проходить;
  • позачергова атестація проводиться під час зміни профілю робіт, у разі підвищення класної кваліфікації, порушення правил охорони праці, техніки безпеки, які призвели до травмування під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж.

Для первинної атестації громадянина України керівник аварійно-рятувальної служби подає міжвідомчій атестаційній комісії в електронній формі документи, визначені п. 23 Порядку № 828. А для проведення періодичної (позачергової) атестації подає також в електронній формі документи, визначені п. 24 Порядку № 828. Ці норми запрацюють через рік із дня опублікування постанови № 1055.

Перевірка готовності До Порядку № 828 додано новий розділ — «Проведення перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням».

Усі нововведення набирають чинності з дня опублікування постанови № 1055, тобто з 13.10.2023, крім норм, що передбачають подання документів в електронній формі, — вони запрацюють через рік із дня опублікування постанови № 1055.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку