Новини

Всеосяжне вивчення англійської мови: уряд анонсує нову програму

02.11.2023
Тема:

Інтеграція в єдиний мовний простір, де мовою міжнародного спілкування є англійська — запорука реалізації реформ та процесу вступу України в ЄС. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації національної програми з популяризації англійської мови в Україні.

Глава Уряду повідомив, що в планах — запустити всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Відкриту для кожного, незалежно від фінансового стану чи від місця проживання. З індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів.

«Все розпочинається з держслужбовців. Наразі в Україні володіння англійською мовою є обов'язковим лише для держслужбовців категорії "А". Але вимога часу — щоб усі керівники послуговувалися англійською на рівні не нижче B2. Від цього напряму залежить якість управління та успіх усіх реформ», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як зауважив Прем’єр-міністр, обмін досвідом та ідеями за допомогою англійської мови — найкращий шлях до порозуміння і започаткування нових бізнес-проектів. Глава Уряду підкреслив, що українці створюють конкурентні продукти та сервіси, які здатні підкорити світ. Англійська мова, на його думку, буде двигуном їх просування, драйвером успіху та запорукою самореалізації для тисяч людей.

«Вже зараз українці, які володіють англійською мовою, мають переваги на ринку праці. Це вища зарплата, більше кар’єрних можливостей, здатність швидше розвиватися і в разі потреби отримувати новий фах», — відзначив Денис Шмигаль.

Зі свого боку глава Мінцифри Михайло Федоров повидомив про те що вже запущено велику національну програму Future Perfect, щоб популяризувати англійську як мову міжнародного спілкування в Україні. 

Програма — важливий крок для втілення доктрини розвитку країни, яку на День Конституції проголосив Президент та подав законопроєкт про надання англійській статусу міжнародної. Чекаємо на затвердження документа Парламентом та починаємо програму Future Perfect. 

Символічно, що Future Perfect дослівно перекладається як «доконана дія в майбутньому». Майбутньому, де українці вільно говоритимуть англійською.

Держава планує виділяти єПідтримку для вивчення мов. Діти вивчатимуть англійську з дитячого садочка, у школах викладатимуть носії мови. Вчителі отримають безоплатне навчання, стажування, навчальні курси та багато іншого, щоб вивчити англійську. Англійська стане обов’язковою для кожного держслужбовця. 

Працюємо над розробкою порталу з безоплатними уроками та курсами. Уже зараз доступні онлайн-платформи для вивчення англійської — Promova для всіх українців та Empower для українських викладачів і студентів.

Запуск програми допоможе досягти трильйонної економіки, для якої потрібно, щоб у нас з’явилися інноваційні компанії з великою доданою вартістю, що коштуватимуть десятки мільярдів доларів. 

Економічний стрибок такого рівня можливий лише за умов розвитку людського капіталу та трансформації системи освіти. Щоб досягти успіху, українська економіка має бути інтегрована з економікою ЄС, а українці мають почати розмовляти зі світом однією мовою — англійською. 

Тільки так ми зможемо стати країною із сильною економікою та офіційним членом ЄС і НАТО. А також ділитися інноваційними ідеями українців зі світом.  

За словами Прем’єр-міністра, англійська мова відкриває доступ до нових можливостей в глобальному просторі. Вона виведе взаємодію з іноземними партнерами на якісно новий рівень, а також спрощує уніфікацію з ЄС стандартів, норм і правил.

Прем’єр-міністр нагадав, що Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради України законопроект «Про застосування англійської мови в Україні». Він офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку