Новини

Декларування доходів спеціалістами резидента Дія Сіті: що потрібно знати

01.11.2023
Тема:

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до пп. 170.141.2 ПКУ  доходи платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачує на його користь резидент Дія Сіті оподатковують за ставкою, визначеною п. 167.2 ПКУ (5 %). Зокрема, у вигляді:

а) заробітної плати;

б) винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 1667-IX від 15.07.2021 р., у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;

в) авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

Однак, знижена ставка ПДФО застосовується до загального (річного) оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати чи винагороди, що нараховують (виплачують, надають) платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами чи у зв'язку з виконанням гіг-контракту, розмір якого не перевищує еквівалент 240 тис. євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, установленим НБУ станом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, до суми такого перевищення застосовують ставку, установлену п. 167.1 ПКУ (18 %), при цьому платник податків зобов'язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) і самостійно сплатити податок із суми такого перевищення (пп. 170.141.3 ПКУ).

Спеціаліст Дія Сіті у разі якщо розмір його загального (річного) оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати чи винагороди, що нарахований (виплачений) йому у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, перевищує еквівалент 240 тис. євро в рядку 10.1 податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема, відображає:

  • в колонці 4 – суму фактично утриманого за рік податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) податковим агентом – резидентом Дія Сіті;
  • в колонці 6 – суму ПДФО, що підлягає сплаті самостійно.

При цьому, розмір 240 тис. євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим Національним банком України станом на 1 січня звітного податкового року, застосовується до сукупного доходу по усім гіг-контрактам, тобто до загального річного оподатковуваного доходу.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку