Новини

Як податкова сформує перелік компаній для перевірок у 2024 році

30.10.2023
Тема:

Ніна Южаніна відповідає на це питання у своєму Телеграм-каналі

Перевірці підлягатимуть платники податків, які відповідають хоча б одному з критеріїв (показників) за галузями та у відповідному регіоні.
 
Але як ДПС буде визначати: 

  • що таке галузь?
  • що таке регіон?

 
Відповіді на ці запитання у проєкті №10016-д немає.
 
Тому я з колегами запропонувала норму, що відносить до підприємств однієї галузі платників податків, основний вид економічної діяльності яких визначений на рівні КЛАСУ згідно з КВЕД 009:2010, а до підприємств одного регіону — платників податків, місцезнаходження (податкова адреса) яких знаходиться в одному РАЙОНІ згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).
 
Наприклад, згідно з КВЕД "Сільське господарство" класифікується за Розділом 01 та поділяється, зокрема, на "Вирощування однорічних культур" (Група 01.1) та "Тваринництво" (Група 01.4).
В свою чергу, "Тваринництво" поділяється, зокрема, на "Розведення великої рогатої худоби" (КЛАС 01.41) та "Розведення свійської птиці" (КЛАС 01.47).
 
Тому порівнювати економічні показники діяльності підприємств рослинництва і тваринництва або розведення корів і птиці є невіглаством. 
 
Аналогічна ситуація і щодо економічних показників діяльності підприємств у різних РАЙОНАХ навіть однієї області.
 
Запропонований нами підхід унеможливить необґрунтовані судження ДПС при формуванні плану-графіка перевірок.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку