Порядок призначення допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану
Заява про надання статусу зареєстрованого безробітного подається до обраного центру зайнятості.
Статус зареєстрованого безробітного надається у день подання ними особистої заяви про надання статусу безробітного, незалежно від наявності або відсутності у нього задекларованого та зареєстрованого місця проживання.
Для взяття на облік у центрі зайнятості особи, які шукають роботу пред’являють:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або єДокумент (на період воєнного стану);
- посвідку на постійне проживання або е-посвідку на постійне проживання, або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;
- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, або електронне відображення інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
В умовах воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) -360 календарних днів.
В умовах воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року. У 2023 році- 6700 гривень.
Таким чином, отримання статусу безробітного надає людині матеріальну державну підтримку, можливість працевлаштуватися та отримати необхідну комунікацію з цього приводу.