Новини

Застосування ФОП-єдинниками РРО/ПРРО в разі надання посередницьких послуг: роз’яснює ДПС

18.09.2023
Тема:

На думку податківців, ФОП-єдинник має застосовувати РРО/ПРРО під час надання послуг за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами. Причому через РРО/ПРРО має проводитися вся сума коштів, отримана за такими договорами, тобто як і сума вартості товарів (робіт, послуг), так і сума отриманої винагороди повіреного (агента). Таку відповідь на питання платника надали контролери у свіжому роз’ясненні в категорії 109.02 ЗІР.

Аргументували свою позицію податківці так.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через РРО/ПРРО та зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Причому за визначенням ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція — приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, в разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

З огляду на п. 6 ст. 9 Закону про РРО та п. 296.10 ПКУ РРО/ПРРО не застосовують лише ФОП — платники ЄП групи 1.

Водночас податківці нагадали, що в разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ПКУ).

А отже, ФОП-єдинники, які надають послуги за посередницькими договорами (комісії, доручення, транспортного експедирування тощо) незалежно від обсягу доходу зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО та/або ПРРО з видачею в обов’язковому порядку розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. Тож через РРО та/або ПРРО проводиться вся сума коштів, отримана за такими договорами, — і сума вартості товарів (робіт, послуг), і сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку