Новини

Президент України підписав Закон України «Про державні резерви»

13.09.2023
Тема:

 Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про державні резерви», який є одним з ключових для реалізації реформи держрезерву.  Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Для впровадження положень нового закону та реформи в цілому мають розробити понад 20 підзаконних нормативно-правових актів. Крім того, потрібно здійснити всі заходи з ліквідації Держрезерву та створити новий центральний орган виконавчої влади, який буде реалізовувати політику держави у сфері держрезервів.

Ключові зміни, що запроваджуються реформою:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву - виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін. 

Таким чином, підписання закону є важливим етапом реформи держрезерву, розпочатої зі схвалення Урядом Стратегії реформування системи державного матеріального резерву.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку