Новини

Інтернет-торгівля: формування та видача фіскальних чеків покупцям

11.09.2023
Тема:

Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua «Прес-центр» «Новини») розмістили роз’яснення щодо формування та видачі фіскальних касових чеків покупцям при торгівлі в мережі Інтернет та навели приклади алгоритму дій продавців у частині виконання обов’язку щодо видачі фіскальних чеків покупцям.

Так, зокрема, податківці зазначили, що незалежно від способу доставки та за умови повної попередньої оплати покупцем за реквізитами поточного рахунку продавця застосування РРО/ПРРО для нього є необов’язковим.

В інших випадках (часткової оплати за товар, післяплати готівкою тощо), контролери запропонували діяти так:

 1. Доставка товару здійснюється сторонньою кур’єрською службою, а оплата товару готівкою або за допомогою електронного платіжного засобу (далі — ЕПЗ).
  Алгоритм дій: товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, інтернет-магазин передає товар «А» кур’єрській службі за попереднім повідомленням покупця, далі виключно кур’єрська служба передає товар «А» покупцю, проводить розрахунок та надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, після цього кур’єрська служба перераховує вартість оплаченого товару зі свого рахунку на рахунок продавця.
 2. Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою готівкою.
  Алгоритм дій: товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, інтернет-магазин передає товар «А» кур’єру, далі покупець товару оплачує готівкою товар кур’єру, кур’єр передає товар «А» покупцю та проводить розрахунок і надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, після цього кур’єр вносить готівку в касу продавця.
 3. Доставка товару здійснюється кур’єром продавця з оплатою на сайті інтернет-магазину за реквізитами електронного платіжного засобу (ЕПЗ).
  Алгоритм дій: товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця та оплачується за реквізитами ЕПЗ, далі інтернет-магазин проводить розрахунок та передає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО разом з товаром «А» кур’єру, а кур’єр надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО та товар «А» покупцю.
 4. Доставка товару здійснюється з оплатою товару у відділенні оператора поштового зв’язку.
  Алгоритм дій: товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, далі інтернет-магазин передає товар «А» оператору поштового зв’язку, такий оператор від свого імені приймає післяплату та надає фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, який це підтверджує, після чого оператор поштового зв’язку перераховує кошти за товар «А» зі свого рахунку на рахунок інтернет-магазину.
 5. Доставка товару здійснюється з оплатою товару за реквізитами ЕПЗ продавця та/або відстроченням платежу.
  Алгоритм дій: у разі попередньої оплати за товар «А» за реквізитами ЕПЗ інтернет-магазину або продажу товару «А» з відстроченням платежу оператор поштового зв’язку вручає покупцю товар «А» разом із фіскальним касовим чеком РРО/ПРРО від продавця.
 6. Доставка товару здійснюється службою доставки, що не є учасником купівлі-продажу.
  Алгоритм дій: товар «А» замовляється на сайті інтернет-магазину продавця, далі продавець передає товар «А» експедитору для доставки за адресою, яка була повідомлена покупцю. Продавець передає товар експедитору для доставки покупцю і зобов’язаний надати покупцю фіскальний касовий чек РРО/ПРРО, сформований із застосуванням виду оплати, який найбільш якісно характеризує договірні відносини між продавцем і покупцем, до або не пізніше отримання товару «А» покупцем.

Місце та умови видачі товару «А» покупцю мають бути повідомлені йому продавцем у момент укладення договору купівлі-продажу.

Крім того, податківці зауважили, що паперова та електронна форми фіскальних касових чеків є рівнозначними та можуть бути видані в будь-якому з наведених випадків. У разі поділу оплати на частини, з врахуванням відсутності пільги, визначеної п. 2 ст. 9 Закону про РРО, кількість фіскальних касових чеків має відповідати кількості частин оплати в межах загальної суми чеку продажу, в якому зазначено номенклатуру товарів.

Під наданням (видачею, врученням, передачею) фіскального касового чека, на думку податківців, слід розуміти всю варіативність можливих способів його передачі покупцю (споживачу). Тож видати фіскальний касовий чек на РРО та/або ПРРО означає вручити покупцю його паперову форму та/або надіслати фіскальний касовий чек в електронній формі на абонентський номер або адресу електронної пошти покупця (споживача).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку