Новини

Музейні зібрання в разі реорганізації музеїв

08.09.2023

Законом від 09.08.2023 № 3300-IX внесено зміни до Закону України «Про музеї та музейну справу» від 29.06.1995 № 249/95-ВР (далі — Закон про музеї).

По-перше, ст. 10 Закону про музеї зазначеним нормативно-правовим актом доповнено ч. 5 такого змісту: «У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділу, перетворення) музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності, порядок подальшого використання їх музейних зібрань визначає засновник за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв».

По-друге, ч. 1 ст. 23 Закону про музеї викладено в такій редакції: «Музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання Музейного фонду України та предмети музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування, реставрації або проведення наукової експертизи, підлягають обов’язковому страхуванню або наданню державних гарантій фінансового покриття будь-якого ризику країною, яка такі предмети приймає, на період їх перебування за межами музею, в якому вони зберігаються».

Закон № 3300 набирав чинності 07.09.2023.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку