Новини

Атестація педагогічних працівників закладів освіти сфери культури: зміни

08.09.2023

Наказом Мінкультури від 02.08.2023 № 414 передбачено такі зміни.

По-перше, внесено зміни до абз. 11 п. 4 наказу Мінкультури від 12.07.2018 № 628. Нагадаємо, що він передбачав таке: проведення чергової атестації педагогічних працівників, проходження якої припадає на період дії воєнного стану та наступні три місяці після його припинення або скасування, переноситься на наступний рік після завершення зазначеного періоду. Період дії воєнного стану, а також наступні три місяці після його припинення або скасування не входить до міжатестаційного періоду. Водночас за педагогічними працівниками зберігаються раніше присвоєні (підтверджені) кваліфікаційна категорія (тарифний розряд), педагогічне звання до проходження чергової або позачергової атестації.

Про те, що зазначена норма діє і має застосовуватися і в 2023 році, нагадало Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти на офіційному сайті (див. за посиланням https://arts.gov.ua/atestacziya-pedagogichnyh-praczivnykiv-zakladiv-speczializovanoyi-mysteczkoyi-osvity-u-2023-2024-navchalnomu-roczi/?fbclid=IwAR1jNhAPaU-N2X4ysJmD0BNGlG9HR-0oBeDflfcmFox-8YHXTxzTXGRD84E).

Наразі наказом № 414 уточнено, що в разі проведення атестації після закінчення воєнного стану також враховуються педагогічні та/або методичні досягнення педагогічного працівника закладу (установи) освіти сфери культури, здобуті в період дії воєнного стану.

По-друге, п.п. 4 п. 2 підрозд. 2 розд. V Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затвердженого наказом Мінкультури від 12.07.2018 № 628, викладено в такій редакції«4) підвищення кваліфікації обсягом 120 академічних годин (сумарно), що відповідає 4 кредитам ЄКТС, з розрахунку в середньому 24 години (0,8 кредита ЄКТС) на рік міжатестаційного періоду, з яких не менше 10 відсотків загальної кількості годин — на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, не менше 10 відсотків на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами, формування у здобувачів освіти спільних для ключових компетентностей вмінь, визначених частиною першою статті 12 Закону України “Про освіту”, а також з розвитку компетентностей, визначених професійним стандартом “Викладач мистецької школи (за видами навчальних дисциплін)”, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 04 травня 2022 року № 1110-22, професійним стандартом “Викладач мистецького ліцею”, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 04 травня 2022 року № 1109-22, професійним стандартом “Концертмейстер мистецького ліцею”, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 04 травня 2022 року № 1113-22, за напрямками методичної роботи (для методистів) тощо».

Наказ № 414 набирає чинності з дати опублікування.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку