Новини

Усі дані, пов’язані зі здоров’ям, відображатимуться на окремій платформі

29.08.2023
Тема:

Електронна охорона здоров’я налічує багато систем та реєстрів, які генерують різні дані: це електронна система охорони здоровʼя, електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями, еStock, MedData тощо.

Наразі між цими системами не повною мірою забезпечено інтеграцію, тож якість даних про охорону здоров’я часто знижується через неточність або помилки.

Тому було вирішено створити інформаційну платформу даних – систему, яка забезпечує єдині стандарти і єдине управління всіма наявними даними у медичній сфері і надасть інструменти для їхнього якісного аналізу.

«Усебічний погляд на дані про здоров’я дозволить краще ухвалювати рішення та надасть переваги щодо покращення догляду за пацієнтами, ефективно розподіляти ресурси», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Користувачами платформи можуть бути представники органів влади різного рівня, міжнародні та громадські організації, медичні працівники і, звісно, пацієнти. 

Інформаційна платформа даних буде інтегрована з іншими системами та реєстрами. Це дозволить мати інформацію, що буде потрібна для аналізу і дозволить робити прогнози для медичної сфери.

Дані будуть фіксуватися за такими категоріями:

  • загальні показники: народжуваність, тривалість життя тощо;
  • показники, що належати до сфери охорони здоровʼя: управління, фінансування, надання медичної допомоги, медичні вироби тощо;
  • показники, що стосуються здоровʼя населення за певними категоріями: фактори ризику, материнство, дитинство, ментальне здоровʼя тощо;
  • показники, що стосуються середовища: безпеки та кризові фактори.

Вертикально-горизонтальна система побудови платформи дозволить відображати показники на різних рівнях. Нижчі показники інтегруватимуться в показники верхнього рівня, і, що важливо, їх можна буде розраховувати автоматично завдяки розробленим індикаторам та формулам.

Приміром, показники для міжнародної звітності даватимуть змогу порівняти стан охорони здоровʼя нашої країни з іншими, а на національному рівні можна буде побачити рівень надання медичної допомоги. 

Відображатимуться дані також на регіональному і місцевому рівнях.

Тож платформа стане цінним інструментом для покращення доступності та використання даних сфери охорони здоров’я України

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку