Новини

До уваги платників єдиного податку (не платників ПДВ), які при продажу товарів (наданні послуг) зобов'язані використовувати РРО/ПРРО

28.08.2023
Тема:

Законом №3219 платникам єдиного податку при продажу товарів (крім підакцизних, технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, виробів медичного призначення та ювелірних виробів) або наданні послуг надано право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
 
24 серпня 2023 року ДПС надало роз'яснення, яким чином це робити, – ось посилання
 
При зазначенні в розрахунковому документі назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, необхідно користуватися Державним класифікатором продукції та послуг (наказ Держспоживстандарту України від 11.10.2010 №457) в редакції наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 №211 та зазначати товар (послугу), що класифікується за назвою "ГРУПИ" замість відображення конкретної позиції.
Ось посилання на цей наказ:
 
Цифровий код відповідної ГРУПИ товару чи послуги у Класифікаторі відображені у форматі "ХХ.Х".
 
Наприклад:
11.0 – "Напої" – сюди відносяться мінеральні води, квас тощо;
13.9 – "Вироби текстильні" – сюди відносяться тканини трикотажні, ковдри, пледи, білизна постільна, столова, гардини, килими, тюль тощо;
14.1 – "Одяг" – сюди відносяться пальта, куртки, рукавички, костюми, піджаки, штани, сукні, спідниці, шорти, сорочки, теніски, спідня білизна тощо;
25.9 – "Вироби металеві" – сюди відносяться каністри, дріт, решітки, цвяхи, електроди, гвинти, болти, гайки, труби, арматура тощо.
 
Таким чином, платникам єдиного податку при продажу відповідного товару у спрощеному фіскальному чеку необхідно просто зазначати, відповідно, "Напої" чи "Вироби текстильні", чи "Одяг", чи "Вироби металеві" тощо.
 
Сподіваюся, що при перевірках податкова не змінить свою нинішню позицію відносно спрощеного зазначення назви товару (послуги) у розрахункових документах.
 
P.S. Також сподіваюсь, що моя ініціатива допоможе уникнути знущання над підприємцями (то колір не вказаний, то не достатньо описано товар).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку